Urlop all inclusive – czy naprawdę są godne polecenia?

Chcemy spędzić idylliczne wczasy nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym pomoże. Jednak czy zawsze jest to optymalne wyjście? Poniżej odnajdziecie informacje na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji w czasie wyjazdu na zagraniczne wakacje. Oferta ta zakłada, że posiłki lub napoje znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy specjalne oznaczenie, jakie daje nam możliwość korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W szerokiej ofercie all inclusive znajdują się przeważnie trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków i napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość serwowanych posiłków.

Mnóstwo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym miejscu możemy posiadać dostęp do posiłków cały czas, w innym jedynie przez kilka godzin. Jakość i typ jedzenia też może o wiele się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się wobec tego czy opcja all inclusive na pewno będzie solidnym rozwiązaniem, przede wszystkim, że tego typu wycieczka może być o wiele droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ogromnej ofercie opcji z wyżywieniem. Dużo także zależy od indywidualnych upodobań.

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią perfekcyjne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę z zamysłem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Musimy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza trochę stworzony przez nas czas. W większości wypadków posiłki wystawiane są o praktycznych porach i jeśli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakiekolwiek dania.

Prócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Dlatego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – wcześnie rano zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli natomiast planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive ma okazję istotnie się sprawdzić. Niejednokrotnie bywa także tak, iż opcja all inclusive jest bardziej intratna aniżeli kupowanie żywności ,,na mieście”, szczególnie jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w wielu przypadkach jest też osiągalna na pobliskiej plaży. To właściwe rozwiązanie dla osób, które spędzają wczasy wypoczywając w pobliżu hotelu.

Negatywy oraz zalety all inclusive

Jedną z fundamentalnych zalet tej opcji jest banalny dostęp do jedzenia i napojów – zwykle nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy niepokoić się o organizowanie i kupowanie jedzenia w pobliskich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, szczególnie jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną.

Wadą opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i powiązane z wyborem danych dań. Menu nie zawsze musi sprostać naszym oczekiwaniom. Możliwa jest kiepska jakość jedzenia i trunków.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *